PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » St. Moritz

St. Moritz - turistické informace

St. Moritz (Svatý Mořic) je obec s více než 5000 obyvateli ve švýcarském kantonu Graubünden. Obec leží v nadmořské výšce 1822 m, na příkrém severním břehu jezera St. Moritzersee. St. Moritz jsou známé lázně a jedno z nejvýznamnějších míst zimních sportů a Alpách. Lázně St. Moritz leží na jižním okraji jezera. V letech 1928 a 1948 se zde konaly Zimní olympijské hry.

Symbolem St. Moritz je šikmá věž (Schiefer Turm), zbytek kostela Mauritiuskirche zbořeného v 19. století (výška 33 m, vychýlení 5,5 stupně). Rovněž jako "pozoruhodnost" označují místní zdejší počasí, neboť zde slunce svítí v průměru 322 dní v roce.

V St. Moritzu a jeho okolí zpřístupňují komfortní lanovky tři třítisícovky Piz Nair, Corvatsch a Diavolezza a četné hory s výhledem jako Corviglia, Signal a Muottas Muragl - výchozí body četných panoramatických tras a také cyklotras.

K nejoblíbenějším jezerům ke koupání v regionu patří Lej Marsch se svou slunečnou a od větru chráněnou polohou na kraji lesa a malou pláží na severním břehu. Dalšími jezery ke koupání jsou Lej da Staz (Stazersee) a Lej Nair (dosažitelné pouze pěšky).

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě St. Moritz - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs